Symphonicity

Sep
11
2010
Tallinn, EE
Saku Arenawith None
Share

Stingi autogrammi hind: 150 krooni!

Stingi kontserdil võis endale staari autogrammi soetada igaüks, aga mitte päris niisama: kui muidu maksis tuurikava 200 krooni, siis autogrammiga kava eest küsiti 350. Arvutus näitab, et Stingi autogramm on väärt 150 krooni!

Laupäeval lõuna ajal eralennukiga Tallinnas maandunud Sting astus Saku Suurhallis publiku ette kell 20.10. 6000 istekohta olid peaaegu välja müüdud ja sissepääsuks tuli suurhalli uste taga seista mitmekümnemeetrises sabas. See tasus aga kuhjaga ära: mammutkontserdil kõlas lisapaladega kokku 26 uues, klassikalises seades Stingi lugu (27. laulu esitas ta a cappella). Tema looming sobib orkestreerimiseks kui valatult - tekkis tunne, nagu pidanukski need laulud alati nii kõlama.

Kuningliku Filharmoonia 45liikmelise orkestri ja dirigent Steven Mercurio kõrval toetavad Stingi 'Symphonicity' tuuril kitarrist Dominic Miller, löökpillimängijad Rhani Krija ja David Cossin, bassist Ira Coleman ja taustalaulja Jo Lawry. Energiat jagus hiidkoosseisul lõpuni välja: justnagu kolmetunnise tantsutrenni läbi teinud Steven Mercurio ähvardas orkestri ees kikivarvul veheldes lendu tõusta ja kui vaja, kargasid orkestrandid püsti ning lõid publiku ergutamiseks pea kohal käsi kokku, ehkki rahvas oli niigi kõike muud kui tuim.

''Kuigi ma käisin Eestis ka 2001. ja 2006. aastal, on mul imehea meel olla tagasi suurima bändiga, kes mul eales olnud,'' lausus staar, kui esimesed lood 'If I Ever Lose My Faith In You' ja 'Every Little Thing She Does Is Magic' seljataga, ning tutvustas koosseisu tavavastaselt kohe algul.

Orkester lisas lauludele suursugusust. Iseäranis elegantselt kukkus välja ''Roxanne'' - kaunis tšellosoolo ülendas laulu prostituudist peategelase printsessiks.

Võimsaimana jäi meelde külma sõja teemalise loo 'Russians' eepilis-sõjakas avamäng. Viiuldajate pillisaagimiskiiruse pani proovile tempokas Police'i-aegne rokklugu 'Next to You'. Ehkki välismaised kontserdiarvustused on leidnud, et Stingi kantrilugudele klassikaline säte ei sobi, vaimustus publik 'This Cowboy Songist'.

Sekka vestis rahvamehelik Sting laulude tagamaast. ''On ainult kahte moodi armastuslaule. Ühed on mina-armastan-sind-sina-armastad-mind laulud, mis on igavad. Teised on mina-armastan-sind-aga-sina-armastad-kedagi-teist laulud. Need on põnevad,'' juhatas ta sisse nukra loo 'When We Dance'. Laul 'Tomorrow We'll See' räägib aga transseksuaalsest prostituudist. Sting selgitas, et kujutleb end laululoojana igasugustesse rollidesse.

Kontserti poolitanud 25minutist vaheaega võis sisustada näiteks fännikaupa soetades. Peale eelmainitud tuurikavade said fännidest lapsevanemad oma pisipõnnidele soetada Stingi logoga beebirõivaid.

Lavakujundus oli lihtne. Kolmelt esinejate pea kohal rippuvalt kuvarilt sai näha foto-, video- ja installatsioonikunstnike, teiste seas ka Stingi tütre Mickey Sumneri loomingut, mis kohati lauludega haakus.

Sting ja tema meeskond jäid ööbima vanalinna luksushotelli Kolm Õde ja lahkusid Eestist eile. Täna esinetakse Peterburis Talvepalees.

(c) Õhtuleht by Kais Allkivi

Comments
0

PHOTOS

img
img
img