Sting: My Songs Tour

Jun
10
2019
Riga, LV
Arena Riga
Share

Dzīvot mūzikā pāri laikam. Atskats uz Stinga koncertu...


Pirmdienas, 10. jūnija, vakarā, "Arēnā Rīga"  ar koncertprogrammu “Sting: My Songs” uzstājās dziedātājs Stings, parādot, kāds spēks piemīt mūzikai arī mūsdienu vizuālajā laikmetā. Dziedātājs iemantoja pasaules slavu jau 20. gadsimta septiņdesmito gadu beigās grupas “The Police” sastāvā, un tieši šajā laikā mūziķis sarakstījis tādas dziesmas kā "Englishman in New York", “Every Breath You Take”, “Roxanne”, “Walking on the Moon” un citas, laužot dažādus rekordus un iemantojot klausītāju mīlestību pāri laikam un pāri aktuālajai modei.


Savā solokarjerā Stings izkopa muzikālo daudzveidību dažādās koncertprogrammās, dziedot folkmūziku, regeju, uzstājoties kopā ar simfonisko orķestri un senās mūzikas ansambli.  Cītīgais mūzikas izzināšanas darbs un dabas dotais milzīgais talants –  šis pamatīgais fundaments –  joprojām dod Stingam to unikālo iespēju aizraut, saviļņot un iepriecināt klausītājus tikai un vienīgi ar mūziku. 


Protams, sākumā nedaudz izbrīnīja, cik vienkāršs ir “Arēnas Rīga” koncerta noformējums, bet jau ar pirmo dziesmu “Message in a Bottle”, kad Stings deva iespēju novērtēt savas balss diapazonu, – kļuva skaidrs, ka muzikālā latiņa ir uzlikta augstu un noturēs visu koncertu.


Bet tomēr – tik augstu, lai koncerts būtu viegli uztverams un izbaudāms ar klātesošajai publikai, lai priekšplānā būtu balss, kā arī, īpaši svarīgi – skaidri būtu saklausāmi dziedātie vārdi, lai varētu vārdus atkārtot, dziedāt līdzi!


Stings labi zina savu publiku un to, ka viņa dziesmas jau sen dzīvo pašas savu dzīvi neiedomājami daudzveidīgos variantos, katra atsevišķa klausītāja interpretācijās, un tā tam būs būt!


Muzikāli visinteresantākais aranžējums bija dziesmai “Seven Days”, kur katru dziesmas daļu Stings un viņa grupa nospēlēja atšķirīgā veidā – tempā vai stilistikā. Kopējo skanējumu bagātināja fona vokālisti, kuriem tika iespēja uz dziesmu kļūt par solistiem.  Kā spilgtu muzikālo kulmināciju var izcelt dziesmu “Desert Rose”, kurā Stings dziedāja arī arābu valodā, radot eksotisku atmosfēru.


Emocionālā kulminācija  – “Fragile”, kuru Stings nodziedāja teju akustiski, šādi jo īpaši pastiprinot dziesmas vēstījumu. Savukārt “Walking on the Moon” bija sapludināta kopā ar Boba Mārlija dziesmu “Get Up, Stand Up”.


Protams, vakara gaidītākā dziesma bija “Every Breath You Take” un pēc publikas ovācijām mūziķis nospēlēja vēl divas “The Police” dziesmas – “King of Pain” un “Next to You”. Kopā koncertā izskanēja 21 dziesma un, šķiet, arī pats Stings līdz ar savu mūziku ir iemantojis spēju dzīvot laikam pāri.


(c) Latvijas Sabiedriskie Mediji by Autori: Aiga Leitholde

Comments
0

PHOTOS

img
img
img